top of page
Sublimi pareizais n kopija-2.png
Meklēt

Pozitīvā domāšana: Kā to efektīgi pielietot ikdienā?

Writer: subliminallvsubliminallv

Mūsdienu straujajā un bieži vien stresa pilnajā ikdienā pozitīvā domāšana kļūst par neaizvietojamu prasmi. Jā, POZITĪVĀ DOMĀŠANA IR PRASME. Tā nav tikai “domāšana par labāko” vai kā pavisam aplami tiek uzskatīts - “izlikšanās, ka viss ir labi.” Pozitīvā domāšana ir dzīvesveids, kas palīdz pārvarēt grūtības, pieņemt izaicinājumus un veidot harmoniskākas attiecības ar sevi un apkārtējiem. Un šo prasmi attīstīt paspēkam ir ikvienam.



Kas ir pozitīvā domāšana?


Pozitīvā domāšana nozīmē vērst savu fokusu uz iespējām, nevis uz šķēršļiem, un saskatīt risinājumus, nevis problēmas. Tā ietver optimisma, pateicības un ticības saviem spēkiem attīstīšanu, kas palīdz saglabāt emocionālo stabilitāti pat grūtos brīžos.


Taču svarīgi ir atcerēties – pozitīvā domāšana nenozīmē ignorēt negatīvās emocijas vai dzīves sarežģījumus. Tā drīzāk aicina mūs pievērst uzmanību tam, ko varam mainīt un kā situāciju varam izmantot savā labā.



Kāpēc pozitīvā domāšana ir svarīga?


  1. Emocionālā labklājība: Pozitīvas domas palīdz mazināt stresu, trauksmi un depresiju, jo tās ļauj koncentrēties uz labo un cerīgo, nevis grimt negatīvo emociju purvā.

  2. Labāka veselība: Pētījumi liecina, ka optimistiem ir labāks imūnsistēmas stāvoklis, zemāks asinsspiediens un mazāks risks saslimt ar sirds slimībām.

  3. Produktivitāte un radošums: Pozitīva domāšana veicina radošumu un spēju ātrāk pieņemt lēmumus. Tā ļauj saskatīt iespējas, kur citi redz tikai problēmas.

  4. Labākas attiecības: Cilvēki, kuri uztur pozitīvu domāšanu, bieži vien ir empātiskāki, atvērtāki un vieglāk veido spēcīgas un veselīgas attiecības.



Kā attīstīt pozitīvo domāšanu?


  1. Pateicības prakse: Katru dienu pirms iemigšanas uzskaiti domās vai pieraksti uz papīra vismaz trīs lietas, par kurām šodien esi pateicīgs. Tādā veidā tu dod savai zemapziņai uzdevumu nakts laikā, kamēr tavs prāts guļ, enerģētiski noskaņoties uz pozitīvo vilni nākamajai dienai.


  1. Apzinātība un meditācija: Regulāra apzinātības praktizēšana palīdz iemācīties pārvaldīt savas domas un koncentrētos uz tagadni. Dienas laikā ik pa brīdim centies “noķert“ kādu savu domu, kura tajā konkrētajā mirklī bija tavā prātā. Galvenais - to nekādā veidā nevērtēt - vienkārši konstatēt. Piem.: šī doma bija par pagātni vai par nākotni, par kādu cilvēku vai situāciju. Vienkārši konstatēt - „aha, tā bija doma par pagātni un par manu suni“ un palaist. Nepieķerties tai, neanalizēt un nevērtēt.


  1. Izmanto pozitīvu valodu: Ievēro, kā tu runā ar sevi un ar citiem. Aizvieto negatīvās frāzes ar pozitīvām, piemēram, tā vietā, lai teiktu: "es nevaru“, saki: "es mēģināšu.“ Aizvieto savā valodā vārdu „kļūdīties“ ar vārdu „pieredzēt“.


  1. Veselīgs dzīvesveids: Fiziskās aktivitātes, veselīgs uzturs un pietiekams miegs ievērojami ietekmē tavu emocionālo stāvokli un spēju domāt pozitīvi. Iekšējā prāta (tava EGO) balss tev visdrīzāk teiks - „labāk paguli, atpūties, uzēd kaut ko saldu utml.“, jo tā ir ērtāk, vieglāk un pierastāk, bet tieši tur ir āķis. Mūsu komforts var izrādīties kā cietums pašam sev, bet iziet no turienes tev palīdzēs tikai un vienīgi DARĪŠANA.


  1. Mācies no neveiksmēm: Skaties uz neveiksmēm kā uz vērtīgām mācībām. Pajautā sev: “Ko es varu no šī iemācīties? Kā es varu rīkoties labāk nākamreiz?” Ieraugi „neveiksmi“ kā rezultātu. Rezultāts skan daudz pozitivāk. Ja neesi apmierināts ar savu rezultātu, tad skaties, kā to ir iespējams uzlabot un mēģini atkal un atkal.


  1. Izmanto klusos vēstījumu sevis programmēšanai: Atļauj labo vārdu vibrācijām nonākt tavās smadzenēs. Tas var būt lielisks atspēriens, lai uzsāktu savu pašizaugsmes ceļu pavisam vieglā veidā. Pozitīvie apgalvojumi klusajā (nedzirdamajā) frkevencē ievibrē tavu zemapziņu un tavas domas uz pozitīvā viļņa. Kā rezultātā tu atveries iespējām, tu sāc tās pamanīt, tevī rodas skaidrība un pārliecība par to, ka tu drīksti mēģināt un drīksti darīt. Klausoties atbrīvošanās un piedošanas subliminālus, tu atbrīvo sevi no pagātnes aizvainojuma un atļauj sev beidzot dzīvot tā, kā tu pats to vēlies.



Kā attīstīt pozitīvo domāšanu?


Pozitīvā domāšana nenozīmē, ka dzīve būs viegla, taču tā sniedz spēku un motivāciju pārvarēt jebkuras grūtības. Kad nākamreiz sastopies ar sarežģītu situāciju, mēģini sev pajautāt: “Ko es varu darīt, lai no šīs situācijas iegūtu kaut ko vērtīgu?”


Iztēlojies: Kā būtu, ja tu savā ikdienā vārdu „grūtības“ aizvietotu ar vāŗdu „mācību process“; vārdu „problēmas“ ar vārdu „uzdevumi“; vārdu „kļūdas“ aizvietotu ar vārdu „pieredze“; vārdu „neveiksme“ ar vārdu „rezulāts“?


Pozitīva attieksme ir kā muskuļi – jo biežāk to praktizējam, jo spēcīgāki tie kļūst. Tāpēc iemācies saskatīt prieku mazajās lietās, novērtē sevi un tici, ka labākais vēl tikai priekšā. Tavas domas patiešām veido tavu pasauli!


Atceries un iemācies priekš sevis no šī ieraksta tikai vienu: Lai kas ar mani atgadītos, es esmu spējīgs ar to tikt galā.


Vai esi gatavs kļūt par savas dzīves pozitīvo arhitektu?

 
 
 

Comments


bottom of page